Regulamin

§1. Informacje ogólne

 1. Właścicielem sklepu internetowego www.ekomebel.pl jest firma EkoMEBEL z siedzibą w Olsztynie.
 2. Sklep umożliwia Kupującemu (pełnoletniej osobie fizycznej lub firmie) dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu.

§2. Oferta

 1. Wszystkie towary znajdujące się na stronie www.ekomebel.pl podane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 2. Ceny nie zawierają kosztów transportu. W przypadku mniejszych zamówień, koszt transportu, zależny od wagi i wielkości przesyłki, zostaje automatycznie wyliczony i dodany do końcowej wartości zamówienia. W przypadku zamówień większych i spoza terenu Polski koszt dostawy jest ustalany indywidualnie przez pracownika Sklepu.
 3. Wszystkie oferowane produkty są fabrycznie nowe.
 4. Niektóre z oferowanych towarów mogą być czasowo niedostępne, o czym Kupujący będzie poinformowany przez naszego pracownika.
 5. Zdjęcie produktu lub jego opis techniczny zamieszczone na stronie internetowej mogą się nieznacznie różnić od stanu rzeczywistego. Fakt ten związany jest z indywidualnym, rustykalnym charakterem każdego produktu oraz rękodzielniczym procesem produkcji.

§3. Zamówienia

 1. Zamówienia są przyjmowane przez:

  • wypełnienie formularza zamówienia na stronie internetowej Sklepu;
  • kontakt telefoniczny z handlowcem Sklepu pod numerem 692 528 059;
  • przesłanie zamówienia e-mailem na adres sklep@ekomebel.pl;

 2. Każde zamówienie złożone w Sklepie Internetowym EkoMEBEL musi zostać potwierdzone przez Kupującego.
 3. Potwierdzenie zamówienia dokonywane jest przez pracownika Sklepu telefonicznie bądź poprzez pocztę elektroniczną.
 4. Kupujący może dokonać zmian w złożonym zamówieniu w ciągu 3 dni roboczych od daty złożenia zamówienia.
 5. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 5 dni roboczych od ich otrzymania nie są realizowane, o czym Kupujący jest niezwłocznie informowany na podany adres e-mail.
 6. Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży towaru pomiędzy Kupującym a firmą EkoMEBEL.

§4. Formy płatności

 1. Kupujący składając zamówienie wybiera formę płatności:

  • pełna przedpłata na konto EkoMEBEL;
  • wpłata zaliczki w wysokości 20% wartości zamówienia (dopłata reszty w chwili odbioru towaru);
  • gotówka – forma możliwa w przypadku osobistego odbioru towaru w siedzibie EkoMEBEL.

 2. Płatności przelewem należy dokonywać na rachunek Sklepu:

  • mBank 23 1140 2004 0000 3302 4271 7567

§5. Dostawa i odbiór

 1. Towary o statusie „dostępny” są zazwyczaj dostarczane Kupującemu w ciągu 1-3 dni roboczych od dnia wpłaty należności na konto firmy EkoMEBEL.
 2. Towary o statusie „na zamówienie” są dostarczane w ciągu 5-21 dni roboczych od dnia wpłaty należności na konto firmy EkoMEBEL.
 3. O przewidywanym czasie realizacji Kupujący jest indywidualnie powiadamiany telefonicznie lub przez e-mail w momencie potwierdzania przyjęcia zamówienia.

§6. Reklamacje i zwroty

 1. Ewentualne uszkodzenia powstałe podczas dostawy należy niezwłocznie zgłosić osobie dostarczającej przesyłkę oraz skontaktować się z pracownikiem firmy EkoMEBEL.
 2. Właściwości mebli i materiałów, z których zostały one wykonane, a także prawidłowy sposób ich użytkowania i pielęgnacji zostały podane w Instrukcji Użytkowania, znajdującej się w opakowaniu. Gwarancją nie są objęte wady i usterki spowodowane niewłaściwym użytkowaniem i niewłaściwą pielęgnacją mebli (niezgodną z Instrukcją). Gwarancją nie są objęte również różnice w kolorze i strukturze drewna (nie wpływające na funkcjonalność towaru), wynikające z jego naturalnych właściwości, a także z działania czynników atmosferycznych.
 3. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów, Kupujący może w formie pisemnej odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki. W tym celu należy najpierw skontaktować się z nami drogą telefoniczną lub e-mailem. 

§7. Poufność danych i polityka prywatności

 1. Wypełnienie danych w formularzu zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Kupującego przez EkoMEBEL (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883.) oraz na wystawianie faktury bez podpisu Kupującego.
 2. Dane osobowe Kupującego są chronione zgodnie z ustawą o danych osobowych, nie są przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom.
 3. Dostęp do danych osobowych posiada jedynie administrator sklepu internetowego EkoMEBEL.
 4. Każdy Kupujący, który wypełnił formularz zamówienia ma możliwość dostępu do dotyczących go danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub wystąpienia o ich usunięcie pisząc na adres sklepu.

§8. Postanowienia końcowe

 1. Składając zamówienie Kupujący akceptuje powyższy regulamin.
 2. Zawartość Sklepu Internetowego EkoMEBEL nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 kodeksu cywilnego.
 3. We wszystkich przypadkach nie wymienionych w powyższym regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

 


Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

 
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji sprzedaży i usług, zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.