Meble ogrodowe


Czym wyróżnia się drewno, z którego EkoMEBEL produkuje meble?

Drewno, którego używamy do produkcji jest pozyskiwane z polskich, ekologicznie zarządzanych lasów. Znakomita większość nadleśnictw i tartaków, z którymi współpracujemy posiada Certyfikat FSC świadczący o tym, że prowadzą gospodarkę leśną zgodnie z zasadami ochrony przyrody i środowiska.

W jakiej formie zostaną mi dostarczone meble?

Prawie wszystkie meble ogrodowe są wysyłane klientowi w częściach, opatrzone instrukcjami do łatwego, samodzielnego montażu. Meble są złożone na płasko i zaopatrzone we wszystkie potrzebne wkręty. W większości przypadków mebel może zostać zmontowany przez jedną osobę w ciągu kilku minut, przy użyciu wkrętaka lub wkrętarki. Jedynie niektóre produkty są dostarczane w całości np. barek, stołek, fotel 'Western'.

Czy meble są w jakiś sposób zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych?

Meble są kilkukrotnie ręcznie malowane specjalnymi impregnatami i olejami, które wsiąkają w drewno tworząc powłokę ochronną.

Czy mogę trzymać meble na zewnątrz przez cały rok?

Zasadniczo tak, choć należy tu nadmienić, że meble użytkowane wewnątrz lub pod zadaszeniem nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji i zachowują swój pierwotny wygląd na długie lata. Natomiast meble zostawione na zewnątrz, szczególnie zimą, najpierw stracą powłokę ochronną z impregnatu, a następnie nabiorą odcienia srebrzystej szarości. Dlatego, aby jak najdłużej cieszyć się początkowym wyglądem mebli, zalecamy przechowywanie ich pod zadaszeniem lub przykrywanie podczas zimy.

Jak przygotować moje meble do sezonu? / Jakiej pielęgnacji wymagają moje meble?

Meble użytkowane tylko wewnątrz lub pod zadaszeniem nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji. Wystarczy je przetrzeć szmatką nasączoną lekko preparatem na bazie oleju lub wosku.

Meble użytkowane na zewnątrz należy wiosną dokładnie wyczyścić, wysuszyć i przetrzeć papierem ściernym – w zależności od potrzeb albo bardzo delikatnie (papier o gradacji 240) albo mocniej (papier o gradacji 100). Następnie przy użyciu pędzla należy nanieść cienką warstwę odpowiedniego impregnatu (do mebli barwionych oryginalnie na kolor brązowy polecamy Sadolin Classic nr 88 lub ekwiwalent tego koloru innych producentów). Alternatywą jest pozostawienie mebli 'samym sobie', tak aby z biegiem lat nabrały pięknego odcienia srebrzystej szarości. W tym przypadku zaleca się jedynie dokładne czyszczenie mebli przed sezonem przy użyciu szczotki i delikatnego środka myjącego.

Na moim meblu pojawiły się pęknięcia. Co robić?

W odróżnieniu od sztucznych materiałów drewno cały czas 'żyje' i podlega wpływowi czynników zewnętrznych, w wyniku których mogą pojawić się na meblach pęknięcia. O ile nie są ostre, nie ma potrzeby nic z nimi robić. Jeśli natomiast krawędź pęknięcia jest ostra można ją stępić papierem ściernym. Pęknięcia w żaden sposób nie wpływają na ogólną wytrzymałość mebli, należy je zatem traktować jako naturalny proces, dodający meblom swojskiego uroku. Warto pamiętać, że główną przyczyną powstawania pęknięć są gwałtowne zmiany temperatur i wilgotności, np. przenoszenie mebli z ogrodu prosto do rozgrzanego wnętrza domu.

Czy kupię na specjalne zamówienie stół o wybranej przeze mnie długości a nieznajdujący się w ofercie?

Tak. Realizujemy też zamówienia nietypowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Proszę skontaktować się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Czy można kupić bezbarwne meble (niemalowane)?

Tak, choć czas oczekiwania na nie może być nieco dłuższy, ponieważ w magazynach mamy zazwyczaj meble już zaimpregnowane.

Dlaczego dwa kupione przeze mnie fotele nie są identyczne?

Nasze meble ogrodowe są wykonywane rękodzielniczo (nie jest to taśmowa produkcja) przy wykorzystaniu niepowtarzalnych kształtów gałęzi dębowych. Dlatego każdy mebel jest wyjątkowy i nie znajdą Państwo drugiego, który byłby identyczny.

Czy hamak dostarczany jest z siatką czy będę musiał ją gdzieś dokupić, jeśli tak to gdzie?

Hamak składa się ze stelaża i siatki - nie trzeba do niego niczego dokupywać.

Jak długo będę cieszyć się moimi meblami?

Drewno dębowe, z natury twarde, wytrzymałe i odporne na insekty, zachowuje trwałość użytkową co najmniej przez okres 25 lat. Odpowiednio pielęgnowane meble będą więc Państwu służyć przez długie lata.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji sprzedaży i usług, zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.